God. 12, br. 1, avgust 2011.

Markus Hokner
Univerzitet u Beču, Biblioteka i arhiva, Projekat Phaidra

Paolo Budroni

Univerzitet u Beču, Biblioteka i arhiva, Projekat Phaidra

PHAIDRA – PROJEKAT REPOZITORIJUMA UNIVERZITETA U BEČU

UDK: 004.6:005.921.1"746":378.4(436.1)
Sažetak: PHAIDRA (eng. Permanent Hosting, Archiving and Indexing of Digital Resources and Assets – trajno pohranjivanje, arhiviranje i indeksiranje digitalnih resursa i dobara) je sistem za dugoročno čuvanje podataka putem dodeljivanja trajnog identifikatora (permanentnog linka). Projekat je započet 2006. godine i predstavlja rezultat uspešne saradnje Računskog centra Univerziteta u Beču, Centra za nastavu i učenje i Univerzitetske biblioteke u Beču. U ovom trenutku PHAIDRA sadrži oko 60.000 objekata koji imaju strukturisane metapodatke.

ČLANCI

Nadin Akhund
DELATNOST KARNEGIJEVIH ZADUŽBINA NA BALKANU POSLE PRVOG SVETSKOG RATA: UNIVERZITETSKA BIBLIOTEKA U BEOGRADU, 1919 - 1926

Markus HoknerPaolo Budroni