God. 18, br. 1, 2018.

Filološki fakultet, Srbija

BITEF 212 — OD IDEJE DO REALIZACIJE

UDK: 792.091.4(497.11)(093.2)

Ključne reči: BITEF, pozorište, Istorijski arhiv Beograda, arhivska građa, Jugoslavija

Sažetak: Beogradski internacionalni teatarski festival – BITEF prvi je međunarodni festival pokrenut na teritoriji bivše Jugoslavije, a značajan je kako za našu kulturu, tako i za svetsku pozorišnu istoriju. Prvi BITEF održan je 1967. godine, pod potkroviteljstvom Sekretarijata grada Beograda, na sceni pozorišta Atelje 212. Od početka se Festival održavao svake godine, bez prekida, sve do danas i usput se stvarao veliki broj dokumenata, plakata, audio-vizuelne i druge građe. U ovom radu su predstavljeni politički i kulturno-istorijski događaji koji su uticali na stvaranje i uobličavanje Festivala, ali i njegov uticaj i celokupni značaj za domaću i svetsku pozorišnu scenu. Predstavljena je takođe i nadležnost Istorijskog arhiva Beograda za fond BITEF-a i celokupna arhivska građa prvog BITEF-a 212.

Duško Vitas

O RAZVOJU INFORMATIKE MEĐU MATEMATIČARIMA

Jasmina Jovanovska

DIZAJNIRANjE EFIKASNIH PITANjA VIŠESTRUKOG IZBORA ZA OCENjIVANjE ISHODA UČENjA