Год. 18, бр. 1, 2018.

Филолошки факултет, Србиjа

НАСТАВА ИНФОРМАТИКЕ НА ФИЛОЛОШКОМ ФАКУЛТЕТУ СА ПОСЕБНИМ ОСВРТОМ НА ПАJТОН

УДК:004.43PYTHON

Кључне речи:Паjтон, програмирање, информационе технологиjе, обрада природних jезика, проналажење информациjа

Сажетак:Студенти на смеру Библиотекарство и информатика Филолошког факултета у Београду похађаjу наставу тринаест обавезних информатичких предмета током све четири године основних студиjа. У раду jе направљен посебан осврт на наставу програмирања коjу студенти библиотекарства слушаjу у петом семестру. На овим предметима обрађуjе се програмски jезик Паjтон и кроз њега су студентима приказани основни концепти програмирања, различите структуре података али и различите примене. У раду се jош анализираjу стечена знања на информатичким предметима током основних студиjа, планови за наредне генерациjе, као и могуће примене у области информационих технологиjа и обради природних jезика.

НАУЧНИ РАДОВИ

Душко Витас

О РАЗВОJУ ИНФОРМАТИКЕ МЕЂУ МАТЕМАТИЧАРИМА

Јасмина Јовановска